Haberler
İDADİK Dağcılık ve Doğa Sporları Kongresi, İzmir PDF Yazdır E-Posta
Cumartesi, 23 Eylül 2006
5.Uluslararası Sponsorluk Konferansı, İstanbul PDF Yazdır E-Posta
Perşembe, 21 Eylül 2006
Dağcılık ve Doğa Sporları Kongresi PDF Yazdır E-Posta
Çarşamba, 20 Eylül 2006
23-24 Eylül tarihlerinde İzmir Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü'nün (İDADİK) düzenleyeceği Dağcılık ve Doğa Sporları Kongresi'ne takımımız Everest tırmanışı ile ilgili bir dia gösterisi ile katılacak. Ayrıca yüksek irtifa tırmanışları konulu panelde de konuşmacı olarak yer alacak. İDADİK'e düzenledikleri kongre için teşekkür ediyor, Everest tırmanışı ile ilgili ilk geniş kapsamlı gösterimize herkesi bekliyoruz!

23 Eylül 2006
13.30-14.00: 2006 Türkiye Everest Tırmanışı, Slide Gösterisi, Takım adına Serhan Poçan
14.30-16.00: Yüksek zirve tırmanışlarına ilişkin soru-yanıt paneli, Moderatör: Tunç Fındık, Panelistler: Serhan Poçan, Eylem Elif Maviş, Adnan Öztaş

Detaylı kongre programına İDADİK web sayfasından ulaşabilirsiniz.
PO ve Everest Takımı Sponsorluk 2006 Konferansında PDF Yazdır E-Posta
Çarşamba, 20 Eylül 2006
20-22 Eylül 2006 tarihlerinde, Sakıp Sabancı Kandilli Eğitim ve Kültür Merkezi - Adile Sultan Sarayı’nda düzenlenecek olan 5. Uluslararası Sponsorluk Konferansı’nın bu yılki ana teması “Süreklilik” olarak belirlendi. Sponsorluk ve sosyal sorumlulukların doğru uygulanması halinde iletişim üzerindeki büyük etkisi ve ülkemizin gelişmesinde  bu konunun önemine dikkat çekilecek olan ve Petrol Ofisi, Doğuş Grubu, Visa, Aygaz ve NTV’nin destekleriyle gerçekleştirililen konferansa takımımızı temsilen Serhan Poçan ve Burçak Özoğlu Poçan katılacak.
Devamı...
TÜBİTAK Bilim Çocuktaki Sorulara Yanıtlar PDF Yazdır E-Posta
Salı, 15 Ağustos 2006
ImageTÜBİTAK Bilim Çocuk dergisinin Temmuz sayısında sorduğumuz sorulara hepsi birbirinden güzel bir sürü yanıt aldık! Sorularımızı yanıtlayan bütün genç arkadaşlarımıza kucak dolusu teşekkürler! Derginin yeni sayısının çıkması ile artık soruları yanıtlama süresini bitiriyoruz. Yapacağımız değerlendirme sonrasında bizden hediye kazananları belirleyip çok yakında buradan duyuracağız. O zamana kadar isterseniz siz gelen yanıtlara bir göz atın; 3000 katlı bir apartmana asansör ile çıkılabilir mi ve Everest'in zirvesine götürdüğümüz balon patlar mı patlamaz mı için kim neler demiş öğrenin. Hepsi Bilim Çocuk Yanıtları bölümünde!
Everest Tırmanışı Tübitak Bilim Teknik Dergisinde PDF Yazdır E-Posta
Cuma, 04 Ağustos 2006
ImageTÜBİTAK Bilim Çocuk dergisinden sonra tırmanışımız bu kez de ülkemizin en köklü popüler bilim dergisi TÜBİTAK Bilim Teknik ile okuyuculara ulaşıyor. Bilim Teknik dergisinin Ağustos sayısında tırmanışımızın hikayesini, teknik içerikli ek yazılar ve haritalar eşliğinde bulabilirsiniz.
TDF 40. Yıl Şenliği PDF Yazdır E-Posta
Cuma, 04 Ağustos 2006
29-30 Temmuz günlerinde takımı temsilen Serhan ve Burçak, Sayın Fikret Ünlü ile birlikte, Niğde Aladağlar'daki Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun 40. yıl şenliklerine katıldı.

29 Temmuz'daki etkinlikler süresince, ülkemiz dağcılığının temellerini kurmuş büyüklerimizle buluşma olanağı bulduk. Muzaffer Erol Gez ve Faruk Sükan Hocalarımızın Everest tırmanışımız ile ilgili övgü dolu sözleri bizleri gururlandırdı. Mehmet Amcamızın (Taşyalak) bizleri bağrına basması, Everest’e gösterdiği içten ilgi, değme dağcıların soramayacağı denli “dağcı” soruları gözlerimizi yaşarttı. Bir kez daha takım ruhumuzu paylaşmış olmanın mutluluğunu yaşadık. Tanıştığımız genç dağcılarla ekibi bir kez daha genişletmiş olduk.

30 Temmuz Pazar günü de İzmirli dağcı dostlar Sezai, Günseli, Murat, Mehmet, Ayşe ve Korkut, Isparta’dan Durmuş arkadaş ve Fikret Ünlü ile birlikte Emler (Engin Tepe) zirvesine tırmandık.

TDF, kuruluşunun 40. yılında 2006 Everest Türkiye Takımını özel bir şilt vererek ödüllendirdi. Bizleri, ülkemizin genç dağcıları ve hocalarımızla buluşturmaya vesile olan bu ödül için teşekkür ederiz.

Ankara Rotary Kulübü, Ankara PDF Yazdır E-Posta
Çarşamba, 02 Ağustos 2006
Everest Tırmanışı TÜBİTAK Bilim Çocuk Dergisinde PDF Yazdır E-Posta
Çarşamba, 19 Temmuz 2006
ImageTırmanışımızı bu sefer çocuklar için anlattık! TÜBİTAK Bilim Çocuk dergisi için gerçekleştirdiğimiz keyifli söyleşiyi "Everest'e Yolculuk" başlığıyla Elif Yılmaz'ın kaleminde derginin Temmuz sayısında okuyabilirsiniz. Söyleşide hem tırmanışımızın hikayesini anlatmış, hem de iki hediyeli soru sormuştuk yükseklerle ilgili. Sorulara yanıtlar gelmeye başladı bile! Süpriz hediyeler kazanmak isterseniz siz de elinizi çabuk tutun, hemen bir Bilim Çocuk alın. Elimize ulaşan hepsi birbirinden güzel bütün yanıtları ve hediye kazananları yakında web sayfamızda duyuracağız.
Tırmanış ekibi CNBC-E'de PDF Yazdır E-Posta
Pazar, 16 Temmuz 2006
ImageTırmanış ekibimizden Serhan, Burçak ve Mustafa 17 Temmuz Pazartesi günü CNBC-E'de Levent Oğuz'un sunduğu ve 12:00-14:00 arasında yayınlanan Finans Cafe'ye konuk olacaklar.
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuç 31 - 40 Toplam: 123

                       
Her hakkı saklıdır, © 2006 - Türkiye Everest Ekspedisyonu